Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak samodzielnie przeprowadzić impregnację desek do krojenia?

2022-09-16
Jak samodzielnie przeprowadzić impregnację desek do krojenia?

Film przedstawia, jak w łatwy sposób przeprowadzić samemu impregnację desek do krojenia. W czasie nagrania zostały wykorzystane przedmioty, które są łatwo dostępne w każdym domu (ołówki są dość kłopotliwe, jeśli mają Państwo lepsze pomysły, to bardzo prosimy o podzielenie się nimi np. w wiadomości e-mail). Do tzw. olejowania użyto oleju do desek do krojenia. Ubiegając Państwa pytania, dotyczące, dlaczego nie jest to olej jadalny czy np. mineralny. Odpowiadamy, że owszem testowaliśmy te oleje. Jednak pomimo dobrych chęci te oleje trudno się wchłaniały i łatwo wymywały z powierzchni desek. Natomiast olej dedykowany jest kompozycją olei łatwo wchłanialnych, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się ładnym wyglądem naszych desek oraz rzadziej wykonywać impregnację 😃

Uwaga deski do serwowania z żywicą epoksydową !!! W tym przypadku olej trzymamy maksymalnie od 5 do 10 minut, z uwagi na smugi, które później trudno usunąć. Po tym czasie należy dokładnie rozetrzeć olej, skupiając uwagę na żywicy, aby pozostała ona wolna od smug i również pozostawić deskę na 24 h.

Deska surowa, czyli wcześniej nieimpregnowana powinna przejść pierwszą konserwację, składającą się z trzech etapów olejowania, z zachowaniem 8-10 godzinnych odstępów czasowych. 👌 Najważniejsze ️ po impregnacji deska do krojenia odpoczywa 24 h, a następnie jest myta ! ręcznie !

W razie pytań zapraszamy Państwa do kontaktu z nami.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Deska do krojenia dębowa lita mała

Deska do krojenia dębowa lita mała

75,00 zł - 81,00 zł netto/1szt.
Deska z żywicą epoksydową

Deska z żywicą epoksydową

199,00 zł netto/1szt.
Deska do krojenia dębowa

Deska do krojenia dębowa

69,00 zł - 85,00 zł netto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 45 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-29
stoły piękne, zgodne z oczekiwaniami
2023-11-22
Transakcja przebiegła pomyślnie. Udało się sfinalizować zamówienie, mimo problemów z płatnością. Szybki kontakt sklepu w sprawie zamówienia, tu szczególnie dziękuję Pani Marioli. Sam produkt bardzo dobrej jakości. Polecam!!!
pixel